Системи комплексних тривожних сповіщень пультова охорона
тривожні сповіщення пультова охорона
повітряна тривога сповіщення пультова охорона

Тези

 • Апаратний контролер програмується на певні пріоритети під час увімкнення оповіщень. Погодьтеся, що під час воєнного стану режим військової тривоги – найпріоритетніший, а режим спрацьовування датчика витоку газу має також високий пріоритет.
 • Тривожні події мають різний пріоритет.

Система тривожного оповіщення стала дуже популярною на сьогодні. Окремі компоненти такої системи давно застосовують у різних охоронних системах. Але в період надзвичайних ситуацій, воєнного стану та стихійних лих найбільш актуальними стають комплексні системи оповіщення про небезпеку. Такі системи є сучасною складовою технічної охорони. Крім широко відомих датчиків руху, розбиття скла та герконів, в охоронних системах застосовують специфічні сповіщувачі, що відповідають вимогам певних об'єктів.

До таких датчиків відносяться:

Датчики затоплення - їхнє завдання полягає у фіксації факту затоплення приміщення водою та подальшій передачі тривожного сигналу на контролер. Датчики затоплення встановлюють на поверхню підлоги в місцях найбільшого ризику витоку (ванна, раковина, водонагрівач тощо). До одного контролера можуть бути одночасно підключені кілька датчиків затоплення. При надходженні оповіщення апаратний контролер визначає його джерело (ідентифікує датчик) та автоматично припиняє подачу води. Датчики затоплення також оснащуються звуковими та світловими індикаторами.

Охорона24: розробка та монтаж сучасних комплексних систем тривожних сповіщень

Датчики вологості призначені для контролю рівня вологості в приміщенні. Аналогова версія дозволяє визначити вологість від 2 до 98%, цифрова охоплює діапазон 0-100%.

Датчики температури виконують завдання оповіщення при відхиленні температури повітря від заданого рівня. Окремі моделі працюють у діапазоні від -40 до +120 °C.

Комбіновані датчики - у більшості випадків представлені датчиками вологості та температури - незамінні в сучасних системах клімат-контролю, виробництві з вимогами ТУ.

Датчики наявності повітряної тривоги або військової тривоги включають два види сигналів переривчастий і безперервний. Активуються датчики зазвичай за допомогою протоколів інтернет-мереж або GSM.

Інформація з усіх датчиків надходить на контролер, який програмується на відповідні реакції охоронних систем. Контролер програмується на певні пріоритети під час включення оповіщень. Погодьтеся, що під час воєнного стану режим військової тривоги, а саме повітряної тривоги – найпріоритетніший, але режим спрацьовування датчика витоку газу має також високий пріоритет.

Стан оповіщення про військову тривогу в Україні на початку російського вторгнення в лютому 2022 року

  В Україні, станом на 2022 рік, за деякими винятками, все ще існувала задавнена система оповіщення цивільного населення, яку не оновлювали понад 50 років. Напередодні російського вторгнення, яке почалося 24 лютого 2022 року, київська влада планувала перейти з аналогової системи на цифрову, але зробити це до початку агресивних воєнних дій з боку Російської Федерації, не встигла. Для прикладу, у Києві сирени встановлено на дахах підприємств і їх близько 150. Але площа покриття ними міста — невелика, оскільки з часу їхнього встановлення, з'явилося багато нових житлових районів, а застаріла система оповіщення, не враховує сучасну інфраструктуру та акустику у різних районах Києва. Подібне становище і в переважній більшості інших міст України.
  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733
  «Утримання, переобладнання та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, здійснюються місцевими органами виконавчої влади (органами місцевого самоврядування)».
  Якщо сирени не працюють, приміром, з причини вимкнення електрики, про небезпеку можуть повідомляти через гучномовці, встановлені на автомобілях патрульної поліції, пожежників, рятувальників або аварійної служби (деякі механічні сирени можуть мати приводи ручного керування, але рівень звуку у цьому разі трохи слабший).
  Є декілька типів сигналів. Один довгий рівномірний гудок, який лунає до 7 секунд — це зазвичай попереджувальна сирена. Почувши її, потрібно увімкнути офіційні радіо- чи телеканали та слухати поради з поводження під час таких дій.
  Звук, який почергово наростає і знижується та триває одну хвилину й повторюється не менше трьох разів, означає що треба йти в укриття. Це — загальна тривога.
  Короткий п'ятисекундний сигнал, котрий звучить після загальної тривоги, означає «Відбій повітряної тривоги».
  З початку війни, місцеві державні адміністрації, додатково повідомляють про початок і відбій повітряної тривоги на власних офіційних сайтах та у соцмережах — у Києві сповіщення приходять на застосунок «Київ цифровий». Багато українців також користуються застосунком «Тривога!», в якому можна налаштувати різні регіони країни. Також у багатьох регіонах України, місцева влада використовує для оповіщення окремі спільноти чи канали у месенджерах.


  За інформацією наданою Вікіпедією на початок 2022 року.

На комерційних підприємствах комплексна Система оповіщення про тривогу може бути спроєктована та виконана з урахуванням усіх сучасних технологій.

Охорона24: технічна охорона, розробка комплексних систем тривожної сигналізації

Приватні охоронні підприємства можуть надавати такі послуги. Система пультової охорони приймає всі типи сигналів датчиків або сигнали після обробки їх контролером і входить у той чи інший режим залежно від пріоритету тривожної події.