Акумулятор для охоронної сигналізації
Акумулятор для сигналізації
Акумулятор для охоронних систем

Тези

 • Елементи живлення забезпечують роботу сигналізації щонайменше кілька годин. При цьому багато залежить від якості акумулятора
 • Для систем підвищеної потужності призначені гелеві, нікель-кадмієві та срібно-кадмієві (цинкові) типи акумуляторів. Вони довго тримають заряд, і повноцінно працюють при температурі від -25 до +50 С, а також не бояться перепадів напруги
 • Нікель-кадмієві акумулятори дуже токсичні, і слід не забувати мити руки після роботи з ними.
 • Чим більша ємність, тим довше працюватиме акумулятор

Завдяки сигналізації можна не тільки захистити своє майно від грабіжників, а й попередити катастрофічніші наслідки, миттєво сповіщаючи власника про появу диму, займання предметів у приміщенні, а також витік води або газу. Перелік ситуацій, у яких стане в нагоді охоронна система, дуже широкий. Ось тільки жодна сигналізація не впорається із такою проблемою, як відключення електрики.

Одним із основних елементів будь-якої пожежної чи охоронної сигналізації є акумулятор. З його допомогою можна отримати джерело електроживлення, в місцях, де немає електрики, та забезпечити безперебійне живлення у разі відключення електрики. Елементи живлення забезпечують роботу сигналізації щонайменше кілька годин. При цьому багато залежить від якості акумулятора. Тому краще купувати акумулятори відомих брендів.

Але не кожен акумулятор можна використовувати для систем пожежної та охоронної сигналізації. Найчастіше використовуються у сфері охорони та сигналізації свинцево-кислотні акумулятори. Електроліт у таких моделях знаходяться в абсорбованому вигляді. У цьому випадку електролітом заповнені пластини, укладені в корпус, виготовлений зі скловолокна. Для систем підвищеної потужності призначені гелеві, нікель-кадмієві та срібно-кадмієві (цинкові) типи акумуляторів. Вони довго тримають заряд, і повноцінно працюють при температурі від -25 до +50 С, а також не бояться перепадів напруги.

Серед переваг таких акумуляторів можна відзначити:

 • тривалі експлуатаційні терміни;
 • стабільна робота за умов низьких температур;
 • герметичний корпус, внаслідок чого акумулятор можна встановлювати у будь-якому положенні;
 • відсутність необхідності обслуговування;
 • безпека експлуатації.

Про якість акумулятора для пожежної або охоронної сигналізації насамперед свідчить його герметичність. Тому перед тим, як придбати акумулятор, важливо його оглянути на предмет протікання електроліту. Крім того, необхідно оглянути акумулятор на наявність можливих дефектів та пошкоджень. Звичайно, при виборі важливо звернути увагу і на вартість, у разі акумуляторів від ціни сильно залежить і якість виробів.

Акумулятори мають маркування, яке відображено в абревіатурах. Найпоширенішою можна вважати абревіатуру VRLA, яка в перекладі означає, що це свинцево-кислотний акумулятор із клапанно-регульованим механізмом (Valve Regulated Lead Acid). Ця технологія передбачає автономну роботу акумулятора до повного зносу. Його корпус герметично закритий, а гази, що виробляються електролітом, перетворюються на воду, яка потрапляє назад в електроліт.

Другим за популярністю типом батареї є AGM (Absorbed Glass Material) – інноваційний акумулятор, в якому сепараторами виступають спеціальні скловолоконні перегородки. На відміну від VRLA, цей тип має набагато більш тривалий цикл заряду-розряду.

Акумулятори GEL є найдосконалішими. Їхня особливість – електроліт у вигляді гелю, що дозволяє йому легко переносити пікові періоди розряду. Також ця технологія визнана лідером за ресурсом ефективного використання. Є один мінус – це ціна.

Придбати акумулятори та блоки живлення для охоронних систем ви можете у нашому інтернет-магазині ОХОРОНА24SHOP

Джерела живлення, акумулятори

На ціну акумулятора впливають такі фактори:

 • Ємність аккумулятору. Чим більша ємність, тим довше працюватиме акумулятор;
 • Бренд та країна виробництва. Акумулятори від відомих брендів коштують дорожче;
 • Тип акумулятора. Найдешевшими є свинцево-кислотні моделі, до найдорожчих відносяться літій-іонні та срібно-цинкові. Крім того, у продажу можна знайти нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори. Нікель-кадмієві акумулятори дуже токсичні, і слід не забувати мити руки після роботи з ними.

Це основні параметри, що впливають на вартість акумулятора, що призначений для забезпечення автономної роботи охоронних та пожежної сигналізації.