нічні системи відеоспостереження

Тези

  • Повна невидимість самого випромінювача навіть при прямому візуальному спостереженні його з близької відстані
  • Приховане підсвічування не привертає увагу до прихованої камері відеоспостереження, що дозволяє сховати камеру від технічно оснащених зловмисників

Навіть слабка інфрачервоне підсвічування (ІЧ) може істотно збільшити контраст і якість зображення при установці спеціальних і відносно дорогих високочутливих систем нічного бачення, що дозволяють здійснювати спостереження у вечірній і нічний час доби. Приховане підсвічування не привертає увагу до прихованої же камері відеоспостереження, що дозволяє сховати камеру від технічно оснащених зловмисників.

На сьогоднішній день використовуються два типи ІЧ підсвічування об’єкта:

  • Умовно видима ИЧ підсвічування – невидимість розсіяного або дифузно відбитого світлового потоку, але допустимо демаскує світіння самих джерел випромінювання. При цьому можливе застосування випромінювачів з довжиною хвилі 920, 880 і навіть 850 нм.
  • Повна невидимість самого випромінювача навіть при прямому візуальному спостереженні його з близької відстані. Для цього застосовуються випромінювачі з довжиною хвилі 940 нм.

Зрозуміло краще використовувати світлодіоди 940 нм, але чутливість матриць основних камер падає при такій підсвічуванні. Однак на сьогоднішній день на ринку електроніки з’явилися потужні 20 і більше Вт 940 нм ІЧ світлодіоди. Що повністю усуває проблему чутливості матриць камер спостереження.

Виходить, що навіть використовуючи професійний ІЧ і оптичний сканер, побачити розташування камер і джерел ІЧ освітлення практично неможливо. При такій потужності ІЧ випромінювання, місця розташування світлодіодів будуть показані величезним світловою плямою. Навіть деякі кмітливі автолюбителі, які люблять швидку їзду, встановлюють в решітці радіатора 20 ватний 940 нм ІЧ світлодіод – стають повністю невидимими для камер фіксації перевищення швидкості в нічний час.

Охорона24: проектування установка і супроводу систем відеоспостереження з широкосмугового інфрачервоним (ІЧ) підсвічуванням