системи відеоспостереження
системи відеоспостереження, моніторінг
системи відеоспостереження

Тези

  • Найголовнішим призначенням системи відеоспостереження є відеозапис і архівування інформації з камер спостереження. Наявність відеозапису події грає часом ключову роль при проведенні службових розслідувань
  • Найбільш значимі ділянки можуть проглядатися відразу декількома камерами з різних ракурсів

Система відеоспостереження – це технологія спостереження, яка використовується для стеження за певною територією і процесами, що відбуваються всередині неї. Ще одним, і може бути найголовнішим її призначенням є відеозапис і архівування інформації з камер спостереження. Наявність відеозапису події грає часом ключову роль при проведенні службових розслідувань. Система відеоспостереження – це єдиний комплекс електронних технічних пристроїв, що включає: відеокамери, реєстратори з функцією запису і зберігання інформації, блок живлення, монітори і засоби комутації (дроти, або передавачі), що забезпечують зв’язок між усіма пристроями.

Зображення з усіх камер виводиться на пост моніторингу. Спостерігає за телемоніторами оператор. Використовуючи знання про місця розташування камер, він уважно стежить за загальною обстановкою на об’єкті, і особливо ретельно спостерігає за стратегічно важливими його ділянками, з метою своєчасного виявлення тривожних і надзвичайних ситуацій, а в найкращому варіанті – їх попередження. За це оператор системи несе персональну відповідальність.

Злочинці, як правило, побоюються здійснювати протиправні дії на об’єкті, на якому встановлені камери. Впровадження систем відеоспостереження на об’єкті має велику економічну користь, так як дозволяє в значній мірі скоротити штат охоронців, обмежившись групою швидкого реагування.

Якщо оператор відеоспостереження на робочому місці спостерігає картинки на моніторах, оцінює ситуацію і при виявленні підозрілих дій або погроз, повідомляє про це своєму безпосередньому начальнику, який в свою чергу приймає рішення про заходи реагування. Група охоронців по його команді негайно висувається до місця події для вжиття відповідних заходів та локалізації небезпечної ситуації. Оператор стежить за розвитком ситуації по моніторах і при необхідності направляє дії групу реагування.

ОХОРОНА24: ПРОЕКТУВАННЯ ТА МОНТАЖ СИСТЕМ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ, МОНІТОРИНГ 24/7

Камери встановлюють у всіх стратегічно важливих зонах об’єкта (по периметру, на вхідні / в’їзні групи, в ліфтових холах, на поверхах, у приміщеннях і ін.), Таким чином, щоб уникнути «мертвих зон». Найбільш значимі ділянки можуть проглядатися відразу декількома камерами з різних ракурсів. Популярні області не потребують додатково охорони, тому вивільняється цілий штат охоронців, які раніше відповідали за ці зони.

Якщо оператор аналізує зображення з 9-ї камер одночасно, переходячи послідовно від першої камери до дев’ятої, то є ймовірність того, що він зможе «побачити» факт злочину тільки мінімум через 18-20 секунд. Приплюсуємо сюди час на прийняття рішення, час передачі інформації групі реагування, час на розгортання групи … На все про все може піти 2 -3 хвилини. Багато це чи мало? – Для того щоб обчистити склад, цього часу навряд чи вистачить, а для банальної крадіжки в магазині – більш ніж достатньо. Охоронець, що знаходиться поруч з місцем події виконав би цю задачу в рази швидше. Так що постова охорона залишається дуже актуальна при нинішньому рівні криміногенної обстановки.

Імовірність вчасно побачити подія на екрані монітора залежить не тільки від числа картинок (камер), але і від ряду інших факторів. У США недавно були опубліковані дослідження ефективності прямого відеоспостереження. Визначалася ймовірність побачити мету з заданими характеристиками на одному моніторі, при великій активності та переміщених на заданій ділянці. Так ось, навіть досвідчений оператор вирішував цю задачу з імовірністю близько 70%. Крім цього, з’ясувалося, що: ймовірність виявити мета падає при одночасному спостереженні більш 4-х картинок на моніторі; щоб впізнати особу злочинця, інтересуемой об’єкт повинен займати не менше ніж 120% висоти екрану (з урахуванням ніг); небезпечний предмет (пістолет, ніж, вибуховий пристрій) повинен займати не менше ніж 50% висоти зображення; ніж, пістолет, бомбу можна виявити, якщо об’єкт займає не менше 10% висоти зображення і при тому на передньому плані; для спостереження за переміщеннями об’єкта в натовпі необхідно не менше 5% висоти об’єкта бачити на екрані.

ОХОРОНА24: ПУЛЬТОВА ОХОРОНА, ВИЇЗД ГРУПИ РЕАГУВАННЯ

Охоронне підприємство «Охорона24», при вирішенні завдань ефективності систем відеоспостереження, орієнтуватися не на дешеве, морально застаріле обладнання, а на передові сучасні технології. Ми наполягаємо на тому, що питання забезпечення безпеки потрібно вирішувати комплексно. Необхідно використовувати весь арсенал технічних засобів безпеки – охоронну та пожежну сигналізацію, засоби виявлення і контролю доступу, інженерне захисне обладнання, а також фізичну охорону і групи реагування, в розумних межах і пропорціях.