Права охоронця
Права охоронця застосування сили

Тези

  • Застосовувати прийоми рукопашного бою охорона має право тільки при затриманні злочинця і лише в тому випадку, коли тільки такі дії можуть вирішити проблему
  • Обов’язковою умовою застосування сили або спецзасобів проти людини є попередження. При цьому потрібно впевнитися, що воно точно було почуто
Буває так, що правопорушники озброєні набагато краще, ніж охорона. Тому Закон «Про охоронну діяльність» закріплює за охоронцем право застосування сили і спецзасобів. Але робити це можна тільки в крайніх випадках: якщо життя людей або майну замовника загрожує небезпека.

Відповідно до закону – перш ніж застосувати силу необхідно в усній формі повідомити порушників, причому необхідно упевнитися що вони попередження почули.

Застосовувати прийоми рукопашного бою охорона має право тільки при затриманні злочинця і лише в тому випадку, коли тільки такі дії можуть вирішити проблему. Також обов’язковою умовою застосування сили або спецзасобів проти людини є попередження. При цьому потрібно впевнитися, що воно точно було почуто!

Не можна застосовувати силу і спеціальні засоби проти наступних категорій громадян:

  • вагітні жінки;
  • люди похилого віку;
  • люди з вираженими ознаками інвалідності;
  • малолітні особи;
  • носії статусу недоторканності (при деяких умовах).

Слід також зазначити, що застосовувати спец кошти, наприклад, той же сльозогінний газ, а тим більше зброя, не можна ні в нічних клубах, ні в магазинах. Адже дані установи є місцями масового скупчення громадян (ст. 16 Закону України «Про охоронну діяльність»).

Досить часто, порушниками стають відвідувачі нічних розважальних закладів, особливо в нетверезому стані, але навіть проти таких охоронці повинні діяти в рамках закону. В даному випадку можна лише в усній формі запропонувати залишити приміщення. Охорона не має права розпускати руки навіть тоді, коли нетверезі відвідувачі почали вирувати. Потрібно лише рознімати цих людей, блокувати їх руки, але при цьому не завдавати ударів і не травмувати. У разі відмови припинити протиправні дії охоронці повинні викликати поліцію.

Охорона24 – команда професіоналів, яка працює в охоронному бізнесі вже багато років. Кожен співробітник нашого колективу має великий досвід роботи в державних і приватних провідних охоронних компаніях, завдяки цьому ми підберемо найкращий варіант для Вашої безпеки.

«Фейсконтроль» також вельми сумнівна процедура з точки зору Конституції України і законів. Наприклад, якщо для відвідування закладу є вимога бути одягненим в костюм, а на Вас джинси, то Ви все одно маєте конституційне право на свободу пересування і ніхто не може заборонити прохід до зазначеної установи. У випадку конфліктної ситуації, викликаної «фейс-контроль» можна звернутися до суду і виграти його, якщо Ви зможете довести, наприклад, недоотриманий вигоду від невдалої зустрічі з бізнес-партнером.